Turkish Arabic English Russian Spanish

bizi_22arayin.png

Kredi Sigortası

Kredi Sigortası

Kredi Sigortası Nedir?
Kredi Sigortası, bireysel kredi kullanan müşterilerimizin yaşam kaybı veya tam ve daimi maluliyet durumunda kredi borcunu teminat kapsamında güvence altına alan sigortadır.
Neden Kredi Sigortası Almalıyım?
• Yaşam kaybınız durumunda, tazminat sigorta şirketi tarafından bankaya ödenir.
• Tam ve daimi maluliyet durumunda tazminat sertifika üzerinde belirtilen sigortalıya, size ödenir.
• Kredi kullanımlarında, aylar itibariyle azalan teminat üzerinden hesaplama yapılır. Böylece ödenen kredi borçlarının teminattan düşülmesi sonucu daha düşük prim ödersiniz.
• Ödediğiniz primleri vergi matrahınızdan düşerek vergi avantajı elde edebilirsiniz.

Hangi Krediler Kapsam Altındadır?
Bireysel İhtiyaç, Mortgage, Kredi Kartı ve Taşıt kredileri sigortalanabilir.
Teminatlarımız
Yaşam Kaybı ve Tam ve Daimi Maluliyet Teminatı: Sigorta süresi içinde gerçekleşecek olası bir yaşam kaybı ya da maluliyet durumunda hasar tarihi itibariyle geçerli olan teminat tutarı ödenir. Teminat tutarı, kredi borç bakiyesi ve aylık kredi faiz oranına bağlı olarak aylık azalmaktadır. Sigortalının yaşam kaybı durumunda geçerli olan teminat üzerinden kredi borcu ödenir. Tam ve daimi Maluliyet durumunda ilgili teminat sertifika üzerinde belirtilen hak sahibine ödenir. İlgili teminatlardan her ikisinden de tazminata hak kazanılması söz konusu olmayıp, bu teminatlara ilişkin her hangi bir tazminat ödendiğinde sigorta sözleşmesi sona erer.

Sigorta Süresi
Sigorta süresi, kredi vadesiyle ile uyumludur. Kredi vadesinden kısa süreli gerçekleşen poliçeler için yıllık otomatik yenileme talimatı vermeniz durumunda primler kredi kartı ya da hesabınızdan alınarak, poliçeniz yenilenecektir.
Kimler Sigorta Kapsamına Girebilir?
18 - 75 yaşları arasında olan herkes başvurabilir.
Ne Kadar Prim Öderim?
Sigorta prim tutarları, teminat tutarı, yaş, kredi borç bakiyesi, kalan kredi vadesi ve aylık kredi fazi oranına göre değişmektedir.

İletişim

  • Merkez: 00 90 -392 228 71 54
  • Email:Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
  • Adres: Şehit İbrahim Ramadan Sokak No:7 Yenişehir/Lefkoşa KKTC, Mersin 10 Turkey.